تکیاد چطور وب فریمورک باعث می شود درآمد بیشتری کسب کنیم؟

چطور وب فریمورک باعث می شود درآمد بیشتری کسب کنیم؟

مدرس محمد جواد بخشی
این دوره آموزشی تکمیل شده است.
انجمن پرسش و پاسخ این آموزش

با سلام دوستان خوبم محمد جواد بخشی هستم. یک مقاله جالب براتون آماده کردم. تو این مقاله به این سوال که "چطور یک وب فریمورک باعث می شود درآمد بیشتری کسب کنیم ؟" پاسخ داده ام. پس در ادامه، مطالب جذابی را یاد خواهیم گرفت که تاثیر زیادی در روند پیاده سازی پروژه های تحت وب دارد.

برای شروع، اول از همه باید با مفهوم فریمورک آشنا بشیم.

فریمورک چیست ؟

فریمورک ( framework ) یا چارچوب کاری، مجموعه از کتابخانه های از پیش  کد نویسی شده ای است که برنامه نویسی سایت را خیلی سریع تر و راحتر می کند. چون دیگه خبری از نوشتن کد های طولانی برای دخیره سازی داده ها، بازبابی داده ها، اعتبار سنجی و خیلی کار های معمول دیگر که برای هر کدوم از اینها چند صد خط کد باید می نوشتید،  نیست.

مزایایی که فریمورک برای توسعه دهندگان وب به همراه دارد چیست؟

بخش های گوناگونی در اکثر برنامه های تحت وب وجود دارد همانند احراز هویت کاربران ، اعتبار سنجی مقادیر فیلد های فرم ، ذخیره سازی اطلاعات ، ارتباط با پایگاه داده ها همه و همه از قبل در یک فریمورک به نحوی پیاده سازی شده است که به راحتی با نوشتن تنها چند خط کد ( به جای صد ها خط کد )  می توان پیاده سازی کرد. این امر منجر به پیاده سازی سریع تر ، قابلیت استفاده مجد در پروژه های دیگر و انجام پروژه های بیشتر در مقایسه با روش سنتی پیاده سازی  می شود.

زمان پیاده سازی کمتر

دوستانی که قبلا برنامه نویسی با زبان PHP انجام داده اند آگاه هستند که برای مثال وقتی می خواهیم  پروژه فروشگاه اینترنتی با امکانات معقول را پیاده سازی کنیم در بهتیرن حالت 3 الی 4 ماه زمان می برد تا به به مرحله نصب در هاست برسد. مدت زمان پیاده سازی در مقایسه با میزان دستمزدی که عاید مجری می شود متناسب نیست. از طرفی باید تمام نکات امنیتی نیز رعایت شود.

در صورتی که اگر همین پروژه را با یک فریمورک پیاده سازی کنیم، به زمان کمتر از 2 ماه در بدترین حالت (برنامه نویس پروژه های کمتری پیاده سازی کرده و دستش به قولی کند باشد) نیاز داریم. با ذکر این موضوع که تمام نکات امنیتی از قبل توسط توسعه دهندگان فریمررک رعایت شده است و اگر هم باگ امنیتی وجود داشته باشد، توسط  تیم پشتیبانی و جامعه برنامه نویسان آن فریمورک برطرف می شود. در مقایسه با روش سنتی در صئرتی که باگی وجود داشته باشد کسی جز فرد توسعه دهنده قادر به تشخیص آن نیست.

قابلیت استفاده مجدد از کد های برنامه در پروژه های دیگر

امکانات پروژه های طراحی و برنامه نویسی سایت اشتراک زیادی باهم دارند. برای مثال وقتی بخش مدیریت دسته بندی ها را در یک فروشگاه اینترنتی پیاده سازی می کنید، می توانید از این بخش در یک وب سایت املاک، خبری، وبلاگ و ... نیز بدون نیاز به نوشتن یک خط کد، مجددا استفاده کنید . این باعث می شود زمان کمتری برای پیاده سازی پروژه های بعدی صرف  شود ولی هزینه ای که بابت پیاده سازی آن بخش می گیرید پا برحجاست :) خوبه نه؟

کد نویسی خوانا تر و قابل توسعه در آینده

زمانی که از فریمورک در پیاده سازی پروژه های تحت وب استفاده می کنیم، در یک چارچوب مشخص کد می زنیم. این چارچوب را تمام برنامه نویسانی که از آن فریمورک استفاده می کنند، رعایت می کنند، پس ادامه کار ما را برنامه نویسان دیگر هم می توانند انجام دهند. این مزیت کار تیمی را به همراه دارد. شرکت های طراحی سایت نیز علاقه مند هستند برنامه نویسان تیم آنها، با یک قاعده مشخص پروژه ها را پیاده سازی کنند و بیشتر تمایل دارند افرادی را استخدام کنند که به یکی از فریمورک های مطرح مسلط باشد.

نتیجه گیری

اگر علاقه مندی یکی از فریمورک های مطرح طراحی و برنامه نویسی سایت را یاد بگیری ، موقعیت شغلی مناسبی داشته باشی ، از کد نویسی زیاد راحت بشی و در مصاحبه استخدامی حرفی برای گفتن داشته باشی، پیشنهاد می کنم دوره آموزش A تا Z  فریمورک لاراول را  همین الان شروع کنی.

امید وارم این مطلب براتون مفید بوده باشه.

برای ارسال دیدگاه باید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.