تکیاد آموزش اعتبار سنجی راحت فرم های سایت با پلاگین JQuery Validaiton

آموزش اعتبار سنجی راحت فرم های سایت با پلاگین JQuery Validaiton

مدرس محمد جواد بخشی
این دوره آموزشی تکمیل شده است.
انجمن پرسش و پاسخ این آموزش

اعتبار سنجی فرم ها با جاوا اسکریپت حتی با کتابخونه jQuery نیاز به نوشتن کد های پیچیده و زیادی دارد. به همین دلیل اکثرا، طراحان ، فرم ها را به صورت مناسبی اعتبار سنحی نمی کنند. این امر باعث می شود کاربر چندین و چندبار اطلاعات را در فرم وارد کند تا اطلاعات به درستی ارسال شود.
این مشکل باعث می شود کارایی سایت پایین بیاد و در بعضی موارد حتی کاربران سایت از انجام خرید، ارسال پیام ، ثبت نام و ... منصرف شوند.
اما راه حل کار چیه؟
Jquery validation plugin با استفاده از این پلاگین از کتابخانه محبوب JQuery به راحتی و با نوشتن چند خط کد، قواعد اعتبار سنجی محتلف را می توان روی تک تک فیلد ها اعمال کرد.

مزایای استفاده از JQuery Validation

علاوه بر اینکه به راحتی با نوشتن چند خط کد می توانید به ازای هر نوع فیلدی در فرم خود، چندین قاعده اعتبار سنجی را بنویسید، می تونید خیلی راحت از پیام های فارسی سازی شده این پلاگین با تنظیم Option های این پلاگین استفاده کنید. JQuery Validation آپشن های متفاوتی دارد که می تونید به طور کامل آن را شخصی سازی کنید.
در این مقاله لینک های دانلود آموزش کامل این پلاگین را قرار داده ام . در 3 جلسه یاد می گیریم چطور فرم های پیچیده را اعتبار سنجی کنیم ، چطور پیام ها را شخصی سازی کنیم و چطور قاعده اعتبار سنجی دلخواه بنویسیم.
امیدوارم که براتون مفید باشه و روند طراحی سایت را براتون راحت تر کند.

قسمت اول این آموزش را از آپارات می تونید دانلود یا مشاهده کنید و قسمت های بعدی را از همین سایت می توانید دانلود کنید.

برای ارسال دیدگاه باید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.